ORMAN YANGINI TAM 4 GÜNDÜR SÜRÜYOR !

ORMAN YANGINI TAM 4 GÜNDÜR SÜRÜYOR !

Erzurum'a bağlı Oltu ilçesinin Yukarı Çamlı Mahallesi yakınlarında ormanlık alanda meydana gelen yangın 4. günün sonunda büyük ölçüde kontrol altına alınmaya başlandı. Bölgeye 11 ilden yaklaşık 70 kişilik ekip desteğe geldi
Cumartesi günü saat 16.00 sularında başlayan Yukarı Çamlı Mahallesi orman yangını, büyük oranda kontrol altına alındı. Adana Bölge Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopteri bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürürken, bir taraftan da 11 ilden toplam 70 orman personeli yangına müdahale ediyor.
Yaklaşık 20 hektarlık alanın kül olduğu Yukarı Çamlı yangınında ortaya çıkan manzara yangının büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi. Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı açıklamada, yangının büyük oranda kontrol altına alındığı, daha büyük bir çevreye yayılmaması için söndürme çalışmalarının kontrollü olarak gerçekleştiği belirtildi.
Çalışmaları yakından takip eden Oltu Kaymakamı Şenol Turan ise, gün boyu yangın söndürme çalışmalarını yerinde takip ediyor. Kaymakam Turan, geceyi bölgede geçiriyor.
Bu arada, Yukarı Çamlı Mahallesi Muhtarı Fırat Sağlam ise yangın söndürme ekiplerinden şikayetçi olarak, ekiplerin yangına doğru bir müdahalede bulunmadıklarını savundu.
Öte yandan Oltu İtfaiyesi bölgeye sürekli su taşırken, söndürme çalışmalarına Oltu ve Şenkaya başta olmak üzere Ankara, Tokat, Samsun, Çankırı, Kırıkkale, Artvin, Giresun, Ardahan, Yozgat, Kars ve Amasya’dan gelen ekipler de katıldı.

Kaynak ve Fotoğraflar : https://www.facebook.com/oltumedya/posts/899305183541148

VİDEO İÇİN TIKLA : http://ow.ly/QqMk30elMjV


Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam