KUVVETLİ YAĞIŞLARA VE SICAKLIK DÜŞÜŞÜNE DİKKAT !

KUVVETLİ YAĞIŞLARA VE SICAKLIK DÜŞÜŞÜNE DİKKAT !

YARIN (SALI) :

Marmara : Kuzey ve Doğu Marmara'da bölgesel gök gürültülü sağanak geçişleri oluşabilir. Yağışların Edirne ve Kırklareli çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. Bölge genelinde kuvvetli Poyraz bekleniyor. İstanbul 20/29, Bursa 18/31, Bilecik 15/30°C.


Ege : Güneybatı Ege'nin iç kesimlerinde dar alanlı yerel gök gürültülü sağanak geçişleri oluşabilir. Kuzeybatı Ege'de kuzeyli rüzgarların kuvvetli esmesi bekleniyor. İzmir 23/35, Muğla 19/33, Kütahya 13/29°C.


Akdeniz : Bölgenin iç kesimlerinde gök gürültülü yerel sağanakların oluşma ihtimali bulunuyor. Antalya 24/34, Mersin 25/32, Kahramanmaraş 21/34°C.


İç Anadolu : Bölgede yağış beklenmiyor. Bölgenin kuzeyinde Poyraz ve Yıldız yer yer 30 km/saat hızı geçebilir. Ankara 16/30, Konya 16/29, Sivas 11/28°C.


Karadeniz : Batı Karadeniz, Ordu çevreleri ve Doğu Karadeniz'de bölgesel olmak üzere gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor. Bolu 12/27, Samsun 20/30, Rize 20/27°C.


Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya 22/33, Erzurum 11
/29, Van 12/30°C.


Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 19/34, Diyarbakır 20/37, Siirt 21/36°C.


ÇARŞAMBA : Marmara, Ege geneli, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatı ve kuzeydoğusu ile Karadeniz'de bölgesel gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışların İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. Kıyı ve Kuzeybatı Ege'de kuzeyli rüzgarların, Marmara genelinde Poyraz'ın kuvvetli esmesi beklenmektedir. Ayrıca İç Ege ve İç Anadolu'da yer yer 30 km/saat civarına ulaşan Poyraz ve Yıldız olabilir. Yarına göre Çarşamba gününde sıcaklıklarda Marmara'da 4-7, Batı Karadeniz'de 4-8
°C, Ege'de ise 2-4°C'lik bir düşüş bekleniyor. Diğer kalan bölgelerde çok önemli bir sıcaklık değişimi yok.


Bayramda yurt genelinde yağış beklenmiyor. Bayramın ilk 3 günü özellikle kuzey ve iç bölgelerde hava serin olabilir. Gece sıcaklıklarının Marmara'nın iç kesimleri, tüm iç bölgeler ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda düşmesini bekliyoruz. Gece ve sabahları hava buralarda üşütebilir. Detaylar Kurban Bayramı özel hava durumu tahmininde sizlerle.


UZUN VADE :  Bayramın 4. günü batı bölgelerden kuvvetli bir sıcak hava dalgası girişi gözüküyor. Bu sıcak hava dalgasında Marmara ile iç bölgelerde birçok noktada sıcaklık 35
°C ve üzerine çıkabilir. Daha uzun vade de ise 7 Eylül'de kuzey ve iç bölgelerde serinleme var. Ancak Eylül ortasına doğru yine bir sıcak hava dalgası gözükmektedir.


UYARILAR : Belirttiğimiz bölgelerdeki kuvvetli yağış, kuvvetli rüzgar ve sıcaklık düşüşlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı.


Son güncel tahminler bu yönde gözükmektedir. Atmosfer hareketli olduğu için bazı değişimler meydana gelebilir.

AĞUSTOS AYINDA ORAYA KAR YAĞDI : http://www.havadurumuweb.com/2017/08/kis-erken-geldi.html


7/24 CANLI HAVA DURUMU TV İZLEMEK İÇİN TIKLA : https://goo.gl/dsUT6R


HAVA OLAYLARINI TIKLA İZLE : https://goo.gl/iDF1zu
Harita :  http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?&ech=192&mode=9&carte=5


EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.


SİTE : http://www.havadurumuweb.com

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam