İTALYA'YI FIRTINA YIKTI GEÇTİ !

İTALYA'YI FIRTINA YIKTI GEÇTİ !

İtalya'nın Lombardiya bölgesinde etkili olan fırtına ve dolu yağışı bölgeye büyük hasar verdi. Puster Vadisi'nde fırtına ve güçlü yağışlar heyelanlara sebep oldu. Heyelan ve kaya düşmelerinden dolayı sıkışan trenden 80 yolcu kurtarıldı. Marmolada dağında bir kişi üzerine yıldırım düşmesinden dolayı hayatını kaybetti. Belluno'da bir festival sırasında fırtınadan devrilen ağacın altında kalan 2 kişi yaşamını yitirdi.

Güney Tirol'deki şiddetli yağışlar ve dolu fırtınaları büyük maddi hasara neden oldu. Braies Vadisi'nde 100 mm civarında düşen yağıştan dolayı nehir taştı. Braies Vadisi'nde etkili olan heyelanlar ve kaya düşmeleri otellere gidecek olan turistleri yollarda saatlerce mahsur bıraktı. Prato Piazza dağında 2000 m rakımda fırtınada mahsur kalan 5 dağcı helikopterle kurtarıldı. İtalya'nın en önemli şehirlerinden biri olan Milano bu sabah fırtına ve sağanaklardan etkilendi. Çok sayıda ağaç ve baca devrilirken, sel suları sokakları adeta göle çevirdi.

Kaynak : http://www.repubblica.it/cronaca/2017/08/06/news/maltempo-172490742/

Fotoğraflar : https://twitter.com/wwwmeteoit/status/894171865475932160

http://www.inmeteo.net/blog/2017/08/06/fortissimi-temporali-in-trentino-pesanti-danni-alberi-abbattuti-e-tetti-divelti-in-tutta-la-provincia-foto/


Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam