AĞUSTOS SICAKLARI GELİYOR !

AĞUSTOS SICAKLARI GELİYOR !

YARIN (CUMARTESİ) :

Marmara : Bölgenin güneydoğusunda bölgesel gök gürültülü sağanak geçişleri görülebilir. Poyraz'ın bölge genelinde kuvvetli esmesi tahmin ediliyor. İstanbul 23/33, Bursa 21/34, Bilecik 18/32°C.

Ege : Bölge genelinde bölgesel gök gürültülü sağanak yağış geçişleri bekleniyor. Yağışlar İç Ege'de yerel olarak kuvvetli gözüküyor. Kuzeybatı Ege'de Poyraz ile Yıldız sert esebilir. İzmir 25/37, Muğla 18/34, Kütahya 15/29°C.

Akdeniz : Yerel gök gürültülü sağanak geçişleri bekleniyor. Yağışların Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde bölgesel olarak kuvvetli olması beklenmektedir. Antalya 24/32, Mersin 25/33, Kahramanmaraş 21/36°C.

İç Anadolu : Bölgesel gök gürültülü sağanak geçişleri var. Yağışlar bölgenin güneybatısında yer yer kuvvetli olarak görülebilir. Ankara 16/31, Konya 16/29, Sivas 15/32°C.

Karadeniz : Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleriyle Doğu Karadeniz'in doğusunda yerel gök gürültülü sağanak geçişleri olabilir. Batı ve Orta Karadeniz'de kuzeyli yönlerden sert rüzgar var. Bolu 15/31, Samsun 22/31, Rize 22/30°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Malatya 23/36, Erzurum 14/32, Van 16/32°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Gaziantep 21/36, Diyarbakır 23/39, Siirt 23/38°C.

PAZAR : Batı Akdeniz, Ege, İç Anadolu'nun batısı, Marmara'nın güneydoğusu ve Batı Karadeniz'de bölgesel gök gürültülü yaz sağanakları var. Yağışların Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. Rüzgar Marmara genelinde Poyraz'dan kuvvetli esebilir. Cumartesi gününe göre sıcaklıklarda Pazar günü yurt genelinde 1-4°C'lik bir artış olacağı bekleniyor.

PAZARTESİ : İç Ege, Batı Akdeniz'in batısı, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Marmara'nın güneydoğusu ve Batı Karadeniz'in batısının iç kesimlerinde dar alanlı yerel gök gürültülü sağanak geçişleri görülebilir. Marmara'da kuvvetli esen Poyraz'ın hızı sıcak havanın etkisiyle azalıyor. Pazartesi günü Marmara 32-40, Ege 30-37, Akdeniz 32-40, İç Anadolu 32-38, Karadeniz'in kıyıları 30-32 iç kesimleri 31-40, Doğu Anadolu 33-40, Güneydoğu Anadolu ise 38-43°C bandında.

UZUN VADE : Şu anlık gözüken duruma göre bu ay içinde kuvvetli sıcak hava dalgaları gözüküyor. Önümüzdeki hafta hem Kuzey Afrika hem de Basra Körfezi üzerinden gelen sıcak hava akımlarının yurt genelinde etkili olmasını bekliyoruz. Önümüzdeki hafta içi Batı Ege, Doğu Anadolu'nun batısı ve Akdeniz'de 40°C civarına çıkan yerler olabilir. Marmara ve iç bölgelerin genelinin 35°C'yi geçmesi bekleniyor, hatta buralarda bazı noktaların 40°C'ye dayanma ihtimali var. Güneydoğu Anadolu'da ise sıcaklıkların 45°C'ye dayanması hatta yer yer bu değeri bulması bekleniyor. 13 Ağustos'tan itibaren yurdumuzun kuzey kesimlerine serin hava inebilir. 14 Ağustos'ta ise iç bölgelerde sıcaklık düşüşü bekleniyor.

UYARILAR : Önümüzdeki 2 gün boyunca belirttiğimiz bölgelerdeki ani yağış, sel, su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Hafta sonu ve yeni haftada Kıyı Ege, Akdeniz'in ve Karadeniz'in kıyıları ile Marmara'da yüksek nem zaman zaman havayı bunaltıcı yapabilir. Özellikle akşam ve gece saatlerinde nem oranının genel olarak bu kesimlerde %70, %80'lere ulaşmasını yer yer ise %90'ları bulmasını tahmin ediyoruz. Önümüzdeki hafta yurt genelinde beklenen kuvvetli sıcak havalara karşı da dikkatli ve tedbirli olunmalı.

Harita : http://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?&ech=120&mode=9&carte=5


EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ.

SİTE : http://www.havadurumuweb.com


FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


HAZIRLAYAN : BİLAL ADALI


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam