SICAKTAN BUNALANLARA MÜJDE !

SICAKTAN BUNALANLARA MÜJDE !

YARIN (CUMARTESİ) :

Marmara : Yağış beklenmiyor. Bölgede Poyraz yer yer sert esebilir. İstanbul 24/37, Bursa 22/40, Bilecik 20/37°C.

Ege : Yağış beklenmiyor. Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden yer yer sert rüzgar var. İzmir 27/42, Muğla 25/44, Kütahya 18/36°C.

Akdeniz : Yağış beklenmiyor. Bölgenin iç kesimlerinde Poyraz kuvvetli. Antalya 29/45, Mersin 25/36, Kahramanmaraş 25/41°C.

İç Anadolu : Yağış beklenmiyor. Bölgenin güney ve doğusunda Poyraz kuvvetli olarak gözüküyor. Ankara 19/38, Konya 21/34, Sivas 12/32°C.

Karadeniz : Yağış beklenmiyor. Bolu 16/35, Samsun 19/29, Rize 19/28°C.

Doğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Bölgenin doğusunda bulutlanma olabilir. Bölgenin güney ve doğu kesimlerinde ise Gündoğusu ile Poyraz'ın sert esmesi bekleniyor. Malatya 18/36, Erzurum 10/27, Van 14/29°C.

Güneydoğu Anadolu : Yağış beklenmiyor. Bölgede Poyraz yer yer sert esebilir. Gaziantep 23/39, Diyarbakır 22/40, Siirt 23/37°C.

PAZAR : Yağış beklenmiyor. Yurt genelinde yarına (Cumartesi'ye) göre sıcaklıklar 1-4°C daha artabilir. Marmara'da Poyraz ve Yıldız'ın yer yer sert esmesi tahmin ediliyor.

PAZARTESİ : Balkanlar üzerindeki serin ve yağışlı hava Trakya'da bölgesel gök gürültülü sağanaklara yol açabilir. Yurdun geri kalanında yağış yok. Bu serin havanın etkisiyle Marmara 35°C'ye yaklaşırken, Batı Ege ve Akdeniz 40°C'nin altına inmeye başlıyor. Ancak sıcak hava İç Bölgeler, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da etkisini arttırıyor. İç kesimlerde ve Doğu Anadolu'nun batısında 40, Kıyı Karadeniz'de 30°C civarına çıkan yerler var. Doğu Anadolu'nun doğusu 35, Güneydoğu Anadolu ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri 45°C'ye dayanıyor.

Önümüzdeki günlerde de yine sıcaklık rekorlarının kırılma ihtimali var. Batı Ege, Antalya çevreleri, Doğu Akdeniz, Amasya ve Tokat çevreleri ile Güneydoğu Anadolu'da gölgede 45°C'yi görebilecek yerler olabilir. İç bölgelerde 40°C'yi bulabilecek, hatta bu değeri aşabilecek noktalar gözüküyor.

Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen serin ve yağışlı havanın Salı'dan itibaren batıdan başlamak üzere yurdumuzun özellikle kuzey ve iç kesimlerini hissedilir derecede serinletmesi bekleniyor. Salı günü Marmara ve Batı Karadeniz'de 30°C'nin altına inen yerler bile olabilir. Buralarda bölgesel gök gürültülü sağanak geçişleri gözüküyor. Serin havanın Çarşamba günü kuzey ve iç bölgeleri etkisi altına alması bekleniyor. Serinlemeden Batı Ege ve Akdeniz'de etkilenebilir, ancak hava yine bu kesimlerde sıcak, kuzey ve iç bölgeler serinlemeden en çok etkilenecek kesimler. Detaylar bir sonraki tahminde.

UZUN VADE : Serin hava dalgasının ardından Temmuz'un ilk yarısında sıcak hava dalgaları olsa da, bu sıcak dalgaları Kuzey ve iç bölgeler için bugünlerde yaşadığımız sıcaklar kadar çok kuvvetli gözükmüyor.

UYARI : Yurtta beklenen sıcak havalara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalı. Saat 10.00-17.00 arasında güneş altında uzun süre kalınmamalı. Güneşe karşı güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü kullanılmalı. İnce kıyafetler tercih edilmeli. Bol sıvı tüketilmesini öneriyoruz. Sıcak çarpması ve orman yangını riski çok yüksek.


Harita : http://www.havaturkiye.com/cgi-bin/expertcharts?LANG=tr&MENU=0000000000&CONT=trtr&MODELL=gfs&MODELLTYP=1&BASE=-&VAR=tmax&HH=96&ZOOM=1&WMO=&ARCHIV=0&RES=0

EN GÜNCEL HAVA TAHMİNLERİNİ, TÜRKİYE VE DÜNYA'DAN ÖNEMLİ HAVA OLAYLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN MUTLAKA TAKİP EDİNİZ :

SİTE : http://www.havadurumuweb.com

FACEBOOK SAYFA : https://www.facebook.com/havadurumuwebcom


FACEBOOK PROFİL : https://www.facebook.com/bilaladali1641


TWİTTER : https://twitter.com/bilaladali1641


GOOGLE PLUS : https://plus.google.com/+bilaladali16


E POSTA : bilaladali16@gmail.com


HAZIRLAYAN : BİLAL ADALI


© TÜM HAKLARI SAKLIDIR

Yayın Üstü Reklam

 

Yayın Altı Reklam